Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Pcim
Gmina Pcim

Aktualności: Finał Wojewódzki Dziewcząt Kinder + Sport w kat. 2

Finał Wojewódzki Dziewcząt Kinder + Sport w kat. 2
W ubiegłą sobotę tj. 06.05.2017 w Nowym Sączu odbył się Finał Wojewódzki Kinder + Sport kat. Dwójki. W finale zagrały 24 najlepsze zespoły z Województwa Małopolskiego wyłonione z eliminacji rejonowych. AMS Pcim reprezentowały dwa zespoły w składach AMS Pcim 1(Nikola Hajdas, Magda tupta), AMS Pcim 3 (Oliwia Gałka, Justyna Madej) trenerzy: Andrzej Tyrpuła, Natalia Sraga. AMS Pcim 1 trafił do bardzo silnej grupy z późniejszymi Mistrzyniami (Mks Mos Wieliczka 1) i Vice Mistrzyniami Małopolski (UKS 22 Kraków) walcząc z pozostałymi drużynami o miejsce 3-cie w grupie. Niestety stres dał o sobie znać i zabrakło cierpliwości w końcówkach meczy z drużynami z Nowego Targu, Bobowej, Świnnej Poręby  i pozostała walka o miejsca 21-24. Ostatecznie dziewczynki zameldowały się na 22 miejscu. Los nie rozpieścił także drużyny AMS Pcim 3, która w grupie rywalizowała z drużynami, które walczyły o podium Mks Mos Wieliczka 3 (3 miejsce), Sts Sandecja Nowy Sącz 1 (4 miejsce). Dziewczynki długo nie mogły opanować emocji i popełniały bardzo proste błędy, które wcześniej przytrafiały się im bardzo rzadko. Zmianę przyniósł ostatni mecz z Dwójką Krynica Zdrój, gdzie udało się wreszcie odnaleźć swój rytm gry z eliminacji. Następnie dziewczyny grały w grupie o miejsca 17-20, pokazując, że wcześniejsze mecze to był wypadek przy pracy zadziwiając trenerów niektórymi zagraniami.  Pewnie wygrały grupę zajmując ostatecznie 17 miejsce pozostawiając w pokonanym polu drużyny z STS Sandecja 2, Podkarpacie Bobowa 1, MkS Mos Wieliczka IV. W całych rozgrywkach do finałów wzięło udział prawie 140 drużyn dziewcząt z całej Małopolski. Gratulujemy dziewczynkom osiągniętych wyników, przed sezonem awans jednej drużyny do Finałów wydawał się odległym marzeniem. Szczegółowe Wyniki:

Finał Wojewódzki Kinder + Sport kat. 2 dziewcząt

1 Wieliczka 1              9 Gorce 1 N.Targ      17 AMS PCIM-3